|  |  | 

Lecznica dla zwierząt Rzeszów Rekreacja

Squash Warszawa

Squash Warszawa
1 vote, 1.00 avg. rating (44% score)

squash-warszawa-5Większość z nas używa określenia „ping-pong” mówiąc o tej bardzo popularnej grze towarzyskiej. Nie jest to jednak poprawna nazwa. Oficjalnie powinno się mówić o tenisie stołowym. To tylko jedna z wielu ciekawostek, jakie zostaną zamieszczone w dzisiejszym artykule na temat tego sportu.
Przyjrzyjmy się jednak najpierw definicji tejże gry. Uczestniczyć w niej mogą dwie lub cztery osoby. W zależności od tego możemy mówić o grze typu singiel, albo debel. Podobnie, jak ziemna odmiana tenisa, rozgrywka polega tutaj na odbijaniu piłki za pomocą rakietki. Musi ona przeleć ponad siatką na drugą połowę stołu. Może uderzyć o stół tylko raz i nie może spaść na podłogę. W przeciwnym wypadku osoba zagrywająca zdobywa punkt.
Chociaż istnieje współcześnie dość sporo różnych gier podobnych do „ping-ponga”, jak na przykład squash Warszawa notuje w ciągu ostatniej dekady wzrost zainteresowania tenisem stołowym.
Gdzie należy się doszukiwać początków tej gry? Wszystko zaczęło się w dziewiętnastowiecznej Anglii, a dokładnie w latach osiemdziesiątych. Bardzo szybko zyskał on na popularności, szczególnie wśród najzamożniejszych warstw społeczeństwa. Po rozpowszechnieniu, zaczęto komercyjnie produkować profesjonalny sprzęt do gry, jak różne rakietki, piłki, czy siatki. Wówczas grało się zazwyczaj do dwudziestu jeden punktów, a nie, jak dzisiaj, do jedenastu.

Pozostałe artykuły:

squash-warszawa

ABOUT THE AUTHOR

Podobne teksty:

  • Atrakcja escape room

    Atrakcja escape room

    Magia escaperoomu Ostatnimi czasy bardzo modny stał się escaperoom. W prawie wszystkich większych miastach w Polsce jest chociaż jedna tego typu atrakcja. Jest to gra, która została przeniesiona ze świata wirtualnego na świat nasz, rzeczywisty.Cała rzecz polega na tym, że najpierw zamykają nas w pokoju. Musimy przeszukać całe pomieszczenie, rozwiązać zagadki i łamigłówki, po czym

  • Escape room Trojmiasto

    Escape room Trojmiasto

    Escaperoom Escaperoom to świetna rozrywka dla całej rodziny. Jeżeli ktoś nie ma rodziny to może jak najbardziej udać się w takie miejsce razem ze swoimi znajomymi, którzy również na pewno chętnie wezmą udział w takim wyzwaniu. Bowiem to miejsce to właściwie prawdziwe wyzwanie dla osób, które lubią zagadki. W naszym języku wiele osób mówi na